Chester wystąpi z Grey Daze

27 czerwca 2017 - 11:37 przez Spike

Po 19 latach Chester Bennington ponownie wystąpi na scenie z Grey Daze! 

 

Frontman Linkin Park ogłosił reaktywację Grey Daze, który zagra z okazji dwudziestolecia klubu Tattoo. Zespół w oryginalnym składzie: Chester Bennington, Sean Dowdell, Mace Beyers i Jason Barnes wystąpi 23 września 2017 roku w Tempe w stanie Arizona.

 

Grey Daze był pierwszym zespołem Chestera Benningtona. Lokalna grupa w 1993 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Bros. Records i rok później nagrała album zatytułowany „Wake Up”. W 1997 roku Grey Daze wypuściła swój drugi i ostatni album „No Sun Today”. Rok później od tego wydarzenia w zespole zaczęły narastać konflikty, ponieważ Bobby Benish (który zastąpił w zespole Jasona Barnesa) i Mace Beyers zaczęli podpisywać się pod tekstami napisanymi przez Dowdella i Benningtona. Ostatecznie Chester opuścił zespół, jednocześnie wiążąc się z grupą Xero, która w późniejszym okresie przekształciła się w dobrze znane Linkin Park.

 

Warto również wspomnieć o działalności Tattoo Club, który już po raz kolejny niesie za sobą nie lada gratkę dla fanów Linkin Park. Z okazji trzynastej rocznicy Chester wraz ze swoim nowo powstałym pobocznym projektem, Dead By Sunrise, premierowo zagrał utwory jeszcze przed ich wydaniem. Zadebiutowały wtedy utwory Walking In Circles, Morning After oraz My Suffering w wersji demo, którego możecie posłuchać poniżej.