Co nowego u Shinody? Podsumowanie dotychczasowych informacji

22 kwietnia 2018 - 17:45 przez Spike

W ostatnim czasie wiele się dzieje dookoła Mike’a  Shinody i jego solowego projektu. W związku z ostatnimi problemami na stronie postanowiliśmy zebrać wszystko – odnośnie nowego albumu, koncertów jak i całej reszty – tak aby nic nie umknęło czytelnikom.

 

Nowy album w czerwcu

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest nowy album. Mike Shinoda zapowiedział, że jego solowy długogrający album zatytułowany Post Traumatic będzie miał swoją premierę 15 czerwca 2018 roku. Płyta zawierać będzie 16 kompozycji, z czego pięć mogliśmy już poznać – to trzy numery, które pojawiły się na minialbumie Post Traumatic EP oraz udostępnione 29 marca utwory zatytułowane „Crossing A Line” oraz „Nothing Makes Sense Anymore”.

 

Nowe koncerty na horyzoncie

Shinoda już po wypuszczeniu swojej epki zapowiedział mini trasę koncertową. Pokusił się nawet na dość innowacyjne rozwiązanie, gdzie fani mogli sami zdecydować w jakim miejscu Mike zagra swój koncert. Aktualnie znamy siedem miejsc, gdzie wystąpi Mike: będą to dwa koncerty na terenie USA, pierwszy już 12 maja w Los Angeles, a drugi datowany jest na 28 lipca w Salt Lake City na festiwalu LoveLoud. Miesiąc później Mike przeniesie się na festiwal Summer Sonic do Japonii, a pięć dni później zawita na francuski festiwal Rock en Seine. Aktualnie tą trasę zamykają dwa występy w Anglii, na bliźniaczych festiwalach Reading oraz Leeds w dniach 25 i 26 sierpnia.
Jakiś czas temu Mike poinformował o budowaniu setlisty na solowe występy. Multiinstrumentalista stworzył ankietę, w której fani mogli wybrać jaki utwór chcieliby usłyszeć, a mieli do wyboru piosenki Petrified i In Stereo Fort Minor, Roads Untraveled oraz pochodzący z ostatniego albumu Linkin Park utwór Sorry For Now.

 

Nowy utwór na dniach? 

Raptem kilka dni temu Mike podczas relacji na Instagramie opowiedział o pracach nad nowym albumem – według jego słów, kończy już nowy album i robi „ostatnie szlify”. Shinoda zdradził też fragment nowego utworu, który niedługo powinien ujrzeć światło dzienne. Numer prawdopodobnie nazywa się „About You” i znacznie różni się od tego co do tej pory mogliśmy usłyszeć, bowiem jest rapowany, a w refrenie usłyszymy nieujawnionego jeszcze gościa. Ponadto zdradził na swoim instagramie, że panowie pracują nad nowym wideo.