Dołącz do redakcji LinkinPark.pl

(przeczytaj zanim zaczniesz się udzielać!)

Postprzez Melliana w 07 Lis 2016 17:51

Ogłaszamy nabór do redakcji naszego serwisu.

Jeżeli jesteś zainteresowany rolą newsmana, władasz bardzo dobrą polszczyzną, język angielski nie sprawia Ci większych problemów, a wśród znajomych zawsze jesteś źródłem najświeższych wiadomości na temat Linkin Park, to szukamy właśnie Ciebie!

Jakie newsy nas interesują?

- najświeższe informacje z życia zespołu

- tłumaczenia wywiadów

- wszystko co z koncertem LP w Krakowie związane

O czym zazwyczaj nie piszemy?

- niepotwierdzonych plotkach i życiu prywatnym członków zespołu

Chętnych do rozpoczęcia współpracy prosimy o zamieszczanie swoich propozycji newsów w tym temacie na naszym forum. Najlepsi i dodający teksty regularnie dołączą na stałe do naszej redakcji.
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Imię: Monika

Dołączenie: 27 Wrz 2009 19:34
Miejscowość: Toruń

Postprzez Spike w 07 Lis 2016 19:56

W zasadzie swego czasu wrzucałem sporo 'newsów' do tego tematu z newsami userów, to w sumie mógłbym chyba spróbować. :czo:
Image

2012.06.09 - Warszawa, Polska
2014.06.05 - Wrocław, Polska
2014.11.19 - Berlin, Niemcy
2015.08.25 - Rybnik, Polska
2015.09.02 - Berlin, Niemcy [Fort Minor]
2017.06.15 - Kraków, Polska
2017.07.04 - Londyn, Anglia
Awatar użytkownika
Spike

Imię: Kacper

Dołączenie: 09 Cze 2011 18:20
Miejscowość: Szczecin

Postprzez Melliana w 07 Lis 2016 20:02

Spike napisał(a):W zasadzie swego czasu wrzucałem sporo 'newsów' do tego tematu z newsami userów, to w sumie mógłbym chyba spróbować. :czo:

Próbuj :)

Zaczął się dobry sezon dla newsów o Linkin Park, będzie o czym pisać.
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Postprzez pyXelr w 07 Lis 2016 21:11

Ja od siebie dodam, że możnaby tu zamieszczać więcej ciekawostek jakie wyciękają między innymi z:
- Live streamów na Facebooku
- Snapów od Mike'a

Równie mile widziane byłyby tematy comiesięczne typu "Zbiór najciekawszych remixów (GRUDZIEŃ 2016)".
W sumie to sam mam pomysł na newsa o wykonawcach których warto przesłuchać, ponieważ stylem często brzmią jakby to były kawałki z jakiegoś Undergrounda (może nawet zaraz napiszę posta na forum :lol2: ).
Positively Electrified.
I love cats, milk and HaXy beats. (* >ω<)
~ Currently mastering my FL Studio skills.

Facebook
Instagram
YouTube
SoundCloud
Last.fm
Awatar użytkownika
pyXelr

Imię: Paweł

Dołączenie: 05 Lis 2016 17:17
Miejscowość: Rzeszów

Postprzez Melliana w 07 Lis 2016 21:49

W pierwszej kolejności ważne jest dla nas to by ogarniać najświeższe newsy, których zapewne z dnia na dzień będzie przebywać.
Jednak ja osobiście nie widzę też przeszkód, by oprócz typowo newsowych tekstów publikować na stronie rzeczy bardziej nazwijmy to publicystyczne. Jeśli ktoś z Was ma ochotę pokusić się o jakiś felieton,artykuł czy inną dłuższą formę to proszę bardzo, przy czym musicie pamiętać, że ma to być tekst poprawny stylistycznie, merytoryczny i przede wszystkim związany z tematyką strony. ;)

Nie będziemy pisać newsów o każdym snapie Shinody, ale jeśli faktycznie patrząc na ich ogół można stworzyć jakiś ciekawy tekst to próbujcie.

Ta strona jest przede wszystkim dla Was, chcemy pisać o tym co Was interesuje.
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Postprzez Spike w 14 Lis 2016 19:55

Linkin Park po ośmiu latach wraca do Czech

Linkin Park ogłosili dzisiaj kolejny przystanek podczas ich europejskiej trasy, którym okazał się występ na Aerodrome Festival w czeskiej Pradze. Warto wspomnieć, iż będzie to pierwszy od ośmiu lat koncert zespołu w Republice Czeskiej, bo ostatni raz Linkin Park zagrali tam w 2008 roku.
Koncert odbędzie się 11 czerwca, natomiast bilety będą w sprzedaży już od tego piątku (18 listopad) pod tym adresem.
Image

Awatar użytkownika
Spike

Postprzez Melliana w 14 Lis 2016 20:48

News już na głównej. Skróciłam tytuł, żeby lepiej wyglądał na stronie i wprowadziłam jakieś tam kosmetyczne poprawki, ale tak poza tym super :)
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Postprzez Spike w 23 Lis 2016 17:16

Myślałem, że znowu będzie obsuwa i dziś w wolnej chwili zdążę zredagować o LPU16, a tu proszę :D

Madryt kolejnym przystankiem

Odkrywanie kolejnych kart odnośnie europejskiej trasy ciąg dalszy. Tym razem zespół ogłosił powrót do stolicy Hiszpanii. Linkin Park wystąpi tam 22 czerwca 2017 i będzie gwiazdą wieczoru festiwalu Download Madrid.
Ten występ będzie pierwszym od siedmiu lat koncertem Linkin Park w Hiszpanii. Ostatni raz zespół wystąpił tam w 2010 roku podczas promocji swojego czwartego albumu - A Thousand Suns.
Image

Awatar użytkownika
Spike

Postprzez Melliana w 27 Lis 2016 12:27

z opóźnieniem, ale news na głównej ;)
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Postprzez Igor w 29 Lis 2016 13:49

Nowy Album - Dotychczasowe Informacje

Minął już ponad rok od czasu jak zespól wszedł do studia, przez ten okres pojawiło się wiele informacji na temat nowego albumu, dlatego też postanowiliśmy zebrać te najważniejsze w jednym tekście.

Zespół wszedł do studia w Los Angeles we wrześniu 2015 roku, tuż po zakończeniu Europejskiej trasy promującej The Hunting Party, aby rozpocząć tworzenie nowego albumu. Pamiętajmy jednak, że pierwsze pomysły pojawiają się dużo wcześniej, jeszcze podczas okresu koncertowania.
Mike podczas wizyty w Londynie z okazji jego koncertu w ramach Fort Minor, spotkał się z producentem i twórcą tekstów Justinem Parkerem. Nauczył on Mike'a pisać bez żadnego pomysłu na brzmienie, aby w pełni skupić się na przekazie.
Jak się okazało było to spotkanie kluczowe dla całego procesu, ponieważ zespół położył na to wielki nacisk w przyszłych pracach w studiu.

Image

Od początku prac nad nowym krążkiem fani informowani są o postępach. Oprócz licznych zdjęć i filmików z Instagrama i Snapchata otrzymujemy regularne update'y ze studia. Dotychczas były to listy Mike'a i zespołu, podcast, krótki filmik, w którym Mike rozmawia z Phoenixem, Bradem i Robem, wycieczka po studiu w 360 stopniach oraz wiadomość od Chestera.
Oprócz powyższych, na facebookowym profilu Linkin Park od czasu do czasu pojawiają się transmisję na żywo, podczas których możemy obserwować prace w studiu.
Ostatnia z nich odbyła się w nocy 15 listopada i jest skupiona na rozmowie Mike'a, Chestera, Phoenixa, Roba i Brada. Tym razem otrzymaliśmy parę konkretnych informacji.

Liczni goście zostali zaproszeni do studia, aby wspierać w pracach nad tekstem i wokalem. Oprócz wspomnianego Parkera w studiu pojawiły się takie osoby jak Blackbear, Jon Green, Connor Youngblood, Andrew Goldstein i Emily Wright.
Warto wspomnieć o klipie ze snapchata Blackbear'a, który pokazuje studio Linkin Park i fragment utworu, w którym pojawia się wokal Mike'a. Nie wiadomo jednak czy jest to materiał na nową płytę, czy coś zupełnie innego.

Początkowo album zapowiadany był na drugą część 2016, jednak zespół postanowił poświęcić muzyce więcej czasu.
Z ostatnich wywiadów z Chesterem i Mikiem dowiedzieliśmy się, że fani mogą oczekiwać nowej muzyki (w tym przypadku singla) na początku roku, a pełnego wydawnictwa jeszcze przed wakacjami. Bardzo prawdopodobne jest to, że singiel będzie miał premierę w styczniu lub lutym, jednak należy podchodzić do tych informacji z dystansem.

Miejmy nadzieję, że w nadchodzących tygodniach poznamy jakieś szczegóły!
Ostatnio edytowany przez Igor 05 Gru 2016 00:17, edytowano w sumie 6 razy
Image
Awatar użytkownika
Igor

Dołączenie: 29 Lut 2012 19:17
Miejscowość: Ryki

Re: Dołącz do redakcji LinkinPark.pl

Postprzez Igor w 29 Lis 2016 19:56

Wybaczcie, że double post, ale nie chcę, aby tamto zlewało się z tym, więc...

Linkin Park X Madeworn

Mike i Joe ostatnio współpracowali z Blainem Halvorsonem z Madeworn czego efektem są ubrania inspirowane Hybrid Theory. Część z dochodów ze sprzedaży zostanie przekazana fundacji Music For Relief, a dokładniej 10$ z każdej koszulki i bluzy oraz 100$ z każdej limitowanej koszulki

Tak mówił Mike o żołnierzu z loga Hybrid Theory:

Zrobiliśmy to, aby pokazać dwojakość brzmienia zespołu - skrzyżowanie kontrastujących elementów i napięcia między ciężkim a delikatnym w naszej muzyce. To obraz, który jest synonimem nazwy zespołu w tym momencie i który stał się podstawą języka wizualnego naszej grupy na przestrzeni lat

O kolaboracji wypowiedział się Blaine Halvorson z Madeworn:

Madeworn jest o procesie, o rzemiośle. Ta kolaboracja z Linkin Park jest świetnym sposobem, aby to wyrazić. Chodzi o wprowadzenie tego rodzaju intensywnej dbałości o szczegóły w każdej części, integrując kunszt i dotyk ludzkiej dłoni.

Zobaczcie wideo z przebiegu procesu tworzenia koszulek

Credit to LPAssociation

Linkin Park na kolejnym koncercie we Francji

Zespół zagra na francuskim Hellfest Open Air Festival w Clisson 18 czerwca. Będzie to pierwszy koncert Linkin Park na tym festiwalu oraz pierwszy rok od 2008, w którym Linkin Park zagra we Francji dwa razy.
Innymi headlinerami są Deep Purple, Aerosmith.
Image
Awatar użytkownika
Igor

Postprzez Spike w 30 Lis 2016 17:37

Linkin Park wraca do Ameryki Południowej

Już jakiś czas temu w sieci pojawiały się plotki odnośnie wiosennego powrotu Linkin Park do Ameryki Południowej. Dziś te informacje zostały potwierdzone, bowiem zespół ogłosił koncert w Argentynie, na Maximus Festival. Zespół zagra tam 6 maja 2017 roku, a siedem dni później (13 maja) w ramach tego samego festiwalu odwiedzi największe miasto Brazylii - Sao Paulo.
Image

Awatar użytkownika
Spike

Postprzez Melliana w 01 Gru 2016 22:03

Dwa krótkie newsy z kosmetycznymi poprawkami wrzuciłam już na główną.

Igor, jeśli chodzi o Twoje dwa dłuższe teksty, to są one ciekawe i również mogą trafić na stronę, ale najpierw proszę Cię o kilka poprawek.

Tak właściwie są to informacje, które przydadzą się zapewne w przyszłości wszystkim, którzy będą tutaj próbowali swoich sił.

1) W przypadku dłuższych tekstów przydałby się jakiś bardziej rozbudowany wstęp, coś w rodzaju typowego leada. Przy tekście o płycie mogłaby to być np. informacja o tym czemu akurat teraz postanowiliśmy zebrać do kupy te informacje, co nas do tego skłoniło ( i od razu mówię, że „bo LPA napisało taki tekst” to nie jest wytłumaczenie, które opublikujemy na stronie :P). Natomiast w tekście o Madewear brakuje informacji co to za firma, czemu Linkini akurat z nią zdecydowali się współpracować, czym się dla nich wyróżnia itd.

2) Uważaj na powtarzanie ciągle tych samych słów. Artykuły na naszej stronie nie są zbyt długie, dlatego też notoryczne powtarzanie jednakowych wyrazów tworzy z nich masło maślane.

3) Staraj się nie mieszać czasów, jeśli zaczynasz pisać o czymś używając czasu przeszłego to niech tak już będzie do końca.

To właściwie niewielkie zmiany, a sprawią, że teksty będą spójniejsze, ciekawsze i łatwiejsze w odbiorze dla naszych czytelników.
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Postprzez Igor w 01 Gru 2016 22:41

Właśnie na takie uwagi czekałem.
W tekście o płycie nie brakuje niczego oprócz tego wstępu?

I jakbyś mogła wskazać to mieszanie czasów, albo przynajmniej napisała o który tekst chodzi ;)

Edytowałem tekst o albumie, dodałem wstęp. Jest krótki, ale moim zdaniem nie ma co więcej pisać.
Jak sprecyzujesz tą "czasową" uwagę to poprawię.
Image
Awatar użytkownika
Igor

Postprzez Spike w 02 Gru 2016 15:47

Linkin Park zawita do Szwecji

Zespół ogłosił dzisiaj swój kolejny koncert podczas letniej trasy po Europie. Tym razem Linkin Park zagra 28 czerwca w Szwecji, a konkretniej w mieście Norrköping.
Zespół zagra tam w ramach Bråvalla Festival, na który to bilety dostępne będą pod tym adresem od 5 grudnia.
Warto dodać, że to kolejne miejsce do którego chłopaki z Los Angeles wrócą po długiej przerwie. Ostatni raz w Szwecji wystąpili w 2011 roku, podczas promocji albumu A Thousand Suns.
Image

Awatar użytkownika
Spike

Postprzez Melliana w 03 Gru 2016 13:27

Igor napisał(a):Właśnie na takie uwagi czekałem.

Cieszę się ;)
Zatem po kolei:

Igor napisał(a):Trzy miesiące temu minął rok odkąd członkowie Linkin Park zaczęli produkcję następcy ich szóstego krążka.

Trzy miesiące odkąd minął rok to dziwna rocznica ;) 15 miesięcy to niby to samo, ale brzmi lepiej.
Ich szósty krążek ma nazwę, można ją tu wymienić.
Igor napisał(a):Zespół wszedł do studia w Los Angeles we wrześniu, tuż po zakończeniu Europejskiej trasy promującej The Hunting Party

Ja i Ty wiemy, ze chodzi o wrzesień 2015, ale nie każdy czytelnik musi mieć taką wiedzę. Owszem wyżej piszesz, że minął ponad rok, więc wydedukować można, że chodzi o wrzesień 2015, niestety czytelnicy często są leniwi, dedukować im się nie chce i taka informacji może ich lekko zbić z tropu (Powiem szczerze, że w pierwotnej wersji newsa, bez tego wstępu, ja też pomyślałam że chodzi Ci o wrzesień 2016 i się od razu skrzywiłam, że mylisz lata ;)).

Igor napisał(a):I jakbyś mogła wskazać to mieszanie czasów, albo przynajmniej napisała o który tekst chodzi ;)

Tutaj zwróciłam uwagę na przykład na coś takiego:
Igor napisał(a):Od początku prac nad nowym krążkiem fani informowani są o postępach. Oprócz licznych zdjęć i filmików z Instagrama i Snapchata otrzymujemy regularne update'y ze studia. Były to listy Mike'a i (...)

Czemu piszesz o tych informacjach ze studia w czasu przeszłym? Były, czyli więcej już ich nie będzie? Były, czyli już ich nie ma w sieci i ich nie znajdziemy? Dalej podajesz linki do tego o czym piszesz więc to trochę ze sobą koliduje. Wystarczyłoby na przykład napisać, że dotychczas byłby to... i będzie już ok.

Dodatkowo zauważ, że praktycznie za każdym razem przechodząc w tym tekście do kolejnego akapitu zmieniasz jednoczenie czas w jakim piszesz. W przypadku tego artykułu nie jest to duży błąd bo taki jest charakter tego tekstu, ale na przyszłość radzę zwracać na to uwagę.

Po raz drugi przypominam też o niepowtarzaniu ciągle tych samych słów. Wszystkim zaglądającym do tego temat proponuję zaprzyjaźnić się ze słownikiem synonimów. ;)

Igor napisał(a):Początkowo album zapowiadany był na drugą część 2016, jednak zespół postanowił poświęcić muzyce więcej czasu i album prawdopodobnie ukażę się na początku 2017 roku.
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Postprzez Melliana w 03 Gru 2016 13:36

Podwójny post, bo nie chcę, żeby ta informacja gdzieś zginęła.

Starajcie się by tytuły nie miały więcej niż 40 znaków ze spacjami, ponieważ tyle mieści się nam w newsach dodawanych w kategorii promowane (czyli tych na samej górze).
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Postprzez Igor w 03 Gru 2016 17:54

Więc tak:

"Minęło 15 miesięcy odkąd członkowie Linkin Park zaczęli produkcję następcy The Hunting Party" również brzmi dziwnie, ale jeśli tak uważasz, to ja nie mam z tym problemu :> I nie napisałem nazwy albumu, bo niżej napisałem "...trasy promującej The Hunting Party".

Dodam "we wrześniu 2015", to ma sens i masz oczywiście rację.
Z tymi czasami to tak myślałem, że o to Ci chodzi, ale jakoś nie byłem pewien.
I w takim tekście trudno jest unikać powtórzeń, kiedy ciągle piszę się o albumie. Wiadomo, jest trochę synonimów, ale nie wszystkie zawsze pasują.

Wiem, że ta zmiana czasu nie jest do końca okej, ale tak jak sama napisałaś, w takim tekście trudno się bez tego obyć.

Tak czy siak, poprawione. Mogę jeszcze napisać, że Mike ostatnio powiedział, że fani mogą spodziewać się nowej muzyki na początku roku, ale wiadomo jak to jest. Nie wiadomo czy chodzi mu o singiel czy o cały album, z resztą początkiem roku może być dla nich nawet kwiecień ;D

Mam nadzieję, że już teraz ujrzy to światło dzienne! :D
Image
Awatar użytkownika
Igor

Postprzez Melliana w 03 Gru 2016 18:37

Igor napisał(a):"Minęło 15 miesięcy odkąd członkowie Linkin Park zaczęli produkcję następcy The Hunting Party" również brzmi dziwnie, ale jeśli tak uważasz, to ja nie mam z tym problemu :> I nie napisałem nazwy albumu, bo niżej napisałem "...trasy promującej The Hunting Party".

Tak ja pisałam wcześniej 15 miesięcy, czy też trzy miesiące odkąd miną rok to dziwna rocznica i w obu wersjach brzmi to dziwnie. Ja na przykład napisała bym po prostu że minął już ponad rok od czasu jak zespól wszedł do studia, przez ten okres pojawiło się wiele informacji na temat nowego albumu, dlatego też postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jednym newsie.
Ale to Twój tekst, więc nie narzucam swojego zdania.

Artykuł ujrzy światło dziennie najprawdopodobniej jutro. ;)

Poprawisz też ten drugi dłuższy tekst?
Awatar użytkownika
Melliana
Moderatorka

Postprzez Igor w 03 Gru 2016 19:18

Tak, obie są dziwne, ale ja zrozumiałem, że Ty proponujesz te "15 miesięcy.." xd Twoja wersja jest najlepsza i taka zostanie ;P

Mogę poprawić, choć nie wiem czy się opłaca. Napisałem go tutaj chyba tylko ze względu na to, że interesuje się dołączeniem do redakcji.
Wątpię, aby wielu polskich fanów interesowało się tymi ubraniami, tym bardziej, że są tak drogie.

#EDIT
Dodałem do tekstu najnowsze informacje z wywiadów

Swoją drogą, mam nadzieję, że szukacie też kogoś kto zajmie się stroną na facebooku, bo w tym momencie newsy lądują tam z opóźnieniem. W przypadku tych o trasie to pół biedy, ale im bliżej płyty, tym więcej newsów, więc mam nadzieję, że coś i w tej kwestii zmienicie.
Image
Awatar użytkownika
Igor

Postprzez Spike w 07 Lut 2017 23:37

W zasadzie coś skrobnę po jakimś czasie, matura i te sprawy... :o

"Heavy" pierwszym singlem z siódmej płyty?

Serwis FMGB znany z publikowania nadchodzących wydawnictw muzycznych opublikował listę, według której pierwszy singiel z siódmego studyjnego albumu Linkin Park będzie nosił nazwę "Heavy" i swoją premierę będzie miał 21 lutego 2017 roku.
Warto zaznaczyć, iż tytuł ten znalazł się na tablicy z sesji do nadchodzącego albumu.
Ponadto sytuację dodatkowo nakręca krótki teaser zatytułowany "Piano", w którym Mike śpiewa fragment "Holding on, why is everything so heavy" - więc czy jest to fragment owego utworu, czy może coś kompletnie innego?
Image

Awatar użytkownika
Spike

Postprzez Gaba0697 w 23 Lut 2017 15:16

Może warto nawiązać do tego jak nowy kawałek wpłynął na fanów. Dużo fanów uważa ten kawałek za wielką porażkę zespołu, natomiast inni uważają, że jest to coś innego ale równie świetnego jak inne kawałki.
Awatar użytkownika
Gaba0697

Imię: Gaba

Dołączenie: 22 Lut 2017 15:11

Postprzez Gaba0697 w 23 Lut 2017 22:30

W wywiadzie WBLI Chester powiedział że obecnie zaczyna pracę z trenerem wokalnym, ponieważ LP planuje grać okrojone wersje utworów i mają nadzieje że będą wykonywać "intimate session".
Awatar użytkownika
Gaba0697

Postprzez Gaba0697 w 23 Lut 2017 22:54

W 2004 roku Chester Nagrał piosenkę "Walking Dead" z Z-Trip. Światło dziennie ujrzało jedynie demo w 2006r. Nareszcie można zobaczyć tę piosenkę wraz ze skanami CD pod linkiem http://bit.ly/2kRxgwL
Awatar użytkownika
Gaba0697

Postprzez Gaba0697 w 23 Lut 2017 23:44

LP podczas próby zagrali islandzką i cięższą wersje HEAVY. Link: https://www.youtube.com/watch?v=DK8_zojgOLQ
Awatar użytkownika
Gaba0697

Następna

Powróć do Regulamin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości