Until it's Gone

(dyskusje o poszczególnych utworach)

Re: Until it's Gone

Postprzez LeMooree w 06 Maj 2014 17:51

blackout. napisał(a):Przesłuchałem już utwór kilka razy i nadal nie mogę się przekonać tak do końca. W moim zachwycaniu się nie ma tego "czegoś" co było przykładowo po wydaniu Burn It Down. Wtedy chciałem słuchać tego utworu godzinami, praktycznie 24 godziny na dobę.

Ja jak pierwszy raz usłyszałem BID (nie usłyszałem od razu całego utworu tylko fragment z filmiku z NBA na kanale LP) to nie chciałem nawet odsłuchiwać całości. Te Syntezatory wydawały mi się jakieś dziwne. A po jakiś czterech miesiącach usłyszałem w radiu, znajomy głos i w tamtym momencie tak mi się wkręcił ten kawałek, że to nie ja katowałem utwór, tylko ta melodia mnie, przez to że nie miałem dostępu do internetu przez jakiś czas.
Przy UIG jest chyba całkowicie odwrotnie. Spodobały mi się syntezatory i inne dźwięki jakich użyli (np. Dzwony), ale nie chwyta ani trochę. Ma klimat który jest jakby mieszanką powagi z ATS z cukierkowatością z LT, ale miałem nadzieję na coś bardziej mroczniejszego po przeczytaniu opisu Dereka w którym stwierdziła że utwór jest "groźnym, gotyckim hymnem" (niestety zwierz musiał mieć racje co do opisów :/ ). Po usłyszeniu GATS myślałem że cała płyta będzie miała surowe brzmienie (które bardzo mi się spodobało), i zacząłem oczekiwać album właśnie takim surowy ale UIG sprawiło żę już nie wiem czego oczekiwać i to sprawia że się cieszę, bo nie chciałbym się rozczarować płytą właśnie przez moje oczekiwania.
Image
Awatar użytkownika
LeMooree

Imię: Marek

Dołączenie: 18 Sty 2014 23:07

Until it's Gone

Postprzez Klara w 06 Maj 2014 17:54

To może ja tak w punktach, bo jakieś same długie posty tutaj ;o
1. Jak dla mnie- pobija GATS, ale sorry, GATS wg mnie pobija większość kawałków LP.
2. Tekst mi się podoba, na coś takiego czekałam! Trafia do mnie, dlatego chętnie słucham już chyba 20 raz. ^^
3. Utwór przyjemny, fajnie się słucha, ale... Kurczę! Piosenka się skończyła, a we mnie był niedosyt, a wewnętrzny głos mówił: 'I co? To wszystko?'
O poszczególnych partiach pisać nie będę, bo inni już świetnie wyrazili moją opinię :>
W skali 1-5: 4. Gdzie ta HP ja się pytam?
'Oh bubbles, oh bubbles
I wish my name were bubbles...'
Awatar użytkownika
Klara

Tytuł: absolutely nobody.

Dołączenie: 05 Mar 2013 00:08

Until it's Gone

Postprzez Stiwenson w 06 Maj 2014 18:03

No to teraz coś napiszę od Siebie :

Pierwsze wrażenie, gdy usłyszałem premierowo - " ojj słabiutko i padaka w tle "
Za drugim razem gdy był odsłuch we francuskim radyjku - " przyjemny wokal Chestera , bardzo klimatyczny,instrumentalny, a nawet pod gotycki chórek i oczywiście instrumentalny refren ( miałem wrażenie, że coś podobnego grają skandynawskie grupy metalowe) "

Po 7 odsłuchaniach myślę nadal, że te tło przytłacza mnie i ciężko wczuć się w gitarę , jak i perkusję .
Drażniące jest to, że nie słychać czystego wokalu , bo wszystko jest zagłuszone tłem .

Ale to nie oznacza , że utwór mi się nie podoba ( mimo, że moje pierwsze słowa jakie powiedziałem po premierze to " Wy tak serio?!")

Tekst jest naprawdę genialny i mimo, że wiele osób powtarza że jest banalny i krótki to naprawdę mnie powala .
Ewidentnie jest to piosenka na podbicie radia , a nawet przypomina Burn It Down ( konkretnie chodzi o tło ).

Wokal Chestera - można porównać sobie sprzed kilku-kilkunastu lat, a teraz pięknie zaczyna Nam Ćwierkotać i opowiadać jakby historię , część swojego życia .
Ah Brad - niby proste jak On to wszystko gra , ale jak to działa na wyobraźnie i Nas :geek:
Mr. Hahn jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i myślę , że coraz więcej się udziela i daje własne pomysły już pewnie do ukończonych dem .
Rob napierdziula w tą perkę, jakby jakiś demon w niego wlazł - Pięknie :) Oby tak dalej i żeby wreszcie on wyszedł razem z chłopakami do przodu, a nie jak zawsze tam z tyłu siedzi :P
Stiwenson

Imię: Bartosz

Dołączenie: 11 Gru 2012 00:06

Until it's Gone

Postprzez Krasz w 06 Maj 2014 19:33

Myślę, że ciekawym tematem do dyskusji jest odparcie/uzasadnienie argumentów, jakoby ten utwór miał byc cukierkowy, popowy (!) i sam zespół jako "obrońcy rocka" się pogrąża. Na każdym kroku spotykam się z takimi komentarzami - zupełnie się z nimi nie zgadzam.

Wiele osób na różnych stronach porównuje UIG to Burn It Down. Tylko ja się pytam: na jakiej podstawie? W najnowszym singlu chłopaków mamy maksymalnie dwa elementy pop rockowe, które charakteryzują BID - całośc tych fragmentów nie trwa nawet 10 sekund. Zastanawiam się w takim razie gdzie częśc osób słyszy cukierkowośc. W brzmieniu gitar? W śpiewie Chestera, który w refrenie niewiele się różni pod wzgledem mocy od GATS, a w zwrotkach nie brzmi słabiej niż we From The Inside? Kompletnie nie rozumiem stwierdzeń, że ten utwór to pop rockowe gunwo dla wszystkich. Ja sam jestem skłonny porównac ten kawałek do Lost in the Echo z tą różnicą, że tutaj nie ma rapowanych zwrotek, ale pod względem instrumentalnym jest dużo mocniej. I ostatnia częśc zdania nie jest moją osobistą opinią - to fakt ;) Zatem, jeżeli osoby kochające LITE hejtują dośc podobne pod względem muzycznym UIG, to czy ich argumenty sa wiarygodne? Moim zdaniem nie. Dlatego właśnie mogę wysnuc wniosek (rozprawka :serce: ), że spora częśc osób oceniająca UIG cały czas ma w głowie potężne GATS. Wiele "fanów" ( :pls: ) nastawiło się na "powrót HT" i teraz czekało ich takie "rozczarowanie". Chłopaki mówili, że chcą bronic prawdziwego rocka i tuż po tych słowach wydają singiel, który i tak jest alternatywny i rzeczywiście pokazuje, że ten gatunek muzyczny trzyma się dobrze, ale to wszystko jest w cieniu GATS. Dlatego uważam, że mimo wszystko promocja płyty została moim zdaniem troszkę źle ułożona. Nie znam intencji ekipy, ale chyba dużo lepiej zespół wyszedłby na tym, że UIG byłoby pierwszym singlem, a GATS drugim. Po UIG większośc obecnych niezadowolonych mogłaby byc usatysfakcjonowana, ponieważ wbrew pozorom nie jest to Living Things 2.0 - te komentarze są często pisane z powodu wsiąknięciem w nas GATS i chęcią powrotu czegoś starego. Wydaje mi się, że po wydaniu jako pierwszego UIG ludzie byliby zadowoleni, a po GATS każdy z niecierpliwością oczekiwałby albumu.

Czemu to wszystko piszę? Głównie po to, aby uświadomic niektórym osobom, które już zdążyły napisac (np. na głównej), że THP to będzie lipa, bo tylko GATS jest dobre. Jeżeli przestaniemy patrzec na UIG przez pryzmat pierwszego singla odkryjemy, że nazywanie tego utworu cukierkowym i porównywanie go do BID jest głupotą. Ktoś może jakimś cudem kojarzyc ze sobą oba kawałki, ale nie robi tego na pewno analizując krok po kroku walory muzyczne obu piosenek. Oczywiście pozostaje częśc osób, której GATS nie przypadło do gustu, ale UIG bardzo lubią - tutaj nie trzeba się bardzo rozpisywac, niczego uświadamiac nie trzeba :)

Na koniec chciałbym zaznaczyc, że nie chcę nikogo hejtowac. Napisałem to wszystko z powodu przypływu weny, która nastąpiła po krótkich przemyśleniach. Dla wielu to, co napisałem jest oczywiste, ale mam nadzieję, że częśc osób wybije sobie z głowy fakt, że na płycie powinno byc 12x GATS i nie będzie wszystkiego porównywało do tego singla ;)

PS: Nie jestem psycho-fanem, który nie dopuszcza do siebie krytyki ulubionego zespołu! :) Po prostu warto zwracac uwagę na niektóre tendencje.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji, bo na pewno wiele osób i tak sądzi, że UIG to cukierkowy utwór, który nie nadaje się na singiel :)
Do you feel cold and lost in desperation?
You build up hope but failure's all you've known
Remember all the sadness and frustration
And let it go
Let it go
Awatar użytkownika
Krasz

Dołączenie: 26 Maj 2012 13:23
Miejscowość: Warszawa

Until it's Gone

Postprzez Tirea w 06 Maj 2014 19:42

Krasz, podpisuje się pod tym, co napisałeś wszystkimi rękami i nogami! Spotkałam się z opinią, ze "UIG to popowe gówno". W którym miejscu?! Przecież z opisów utworów jasno wynikało, że UIG będzie wolniejszym kawałkiem, a niektórzy po GATS i snippecie ze screamem oczekiwali niewiadomo czego.
05.06.2014 @ Stadion Miejski, Wrocław, Polska
25.08.2015 @ Stadion Miejski, Rybnik, Polska (+LPU M&G)
Awatar użytkownika
Tirea

Imię: Karolina

Dołączenie: 10 Lis 2013 01:33
Miejscowość: TG

Until it's Gone

Postprzez Igor w 06 Maj 2014 19:43

Dla mnie GATS jest słabe w porównaniu z UIG :pls:
Image
Awatar użytkownika
Igor

Dołączenie: 29 Lut 2012 19:17
Miejscowość: Ryki

Until it's Gone

Postprzez Stiwenson w 06 Maj 2014 19:48

Na pewno UIG nie jest cukierkowy :boring:
Moim zdaniem widać tutaj wpływ instrumentalny ale z rodem zespołów metalowych ze Skandynawii ( nie wiem skąd mam takie skojarzenie , ale troszkę się tego słuchało )
W refrenie jest natężenie wszystkiego począwszy od krzyku Chestera, zaraz wchodzi gitara z perkusją i w tle elektronika.
Szczerze refren mnie nie drażni , ale elementy elektroniki w nie których momentach tego singla :geek:
Stiwenson

Imię: Bartosz

Dołączenie: 11 Gru 2012 00:06

Postprzez RadeK w 06 Maj 2014 20:04

Krasz napisał(a):Wiele osób na różnych stronach porównuje UIG to Burn It Down. Tylko ja się pytam: na jakiej podstawie?

Na podstawie własnych gustów? Ja sam widzę podobieństwa do BID. Nie tyle muzyczne, co po prostu utwór jest chwytliwy, wpada do głowy. Ale gdyby tutaj "ukryć" gitary to utwór brzmiałby bardzo podobnie jak BID. #taka_prawda
Nie mówiąc już o tym, że wokal Benningtona jest tutaj dość łagodny. Stąd może też brać się ta cukierkowość. A w GATS jest przysłowiowy "brud". Nie wiem, każdy muzę odbiera inaczej.

Krasz napisał(a):Zatem, jeżeli osoby kochające LITE hejtują dośc podobne pod względem muzycznym UIG, to czy ich argumenty sa wiarygodne? Moim zdaniem nie.

Znów gusta Panie, gusta. :P Jednemu utwór "pyknie" a drugiem nie. :P

Krasz napisał(a):Wiele "fanów" ( :pls: ) nastawiło się na "powrót HT" i teraz czekało ich takie "rozczarowanie".

Tutaj już jest problem tych ludzi, którzy nastawiają się na powrót. :P Z LP aktualnie w niusach jestem od czasów MTM. Ludzie ciągle czekają na powrót do tych głupich korzeni i nie doczekaj się prawdopodobnie nigdy. Mike o tym mówił, nic nie wskazuje na to, żeby dalej ciągnęło ich do tych korzeni.

Krasz napisał(a):Chłopaki mówili, że chcą bronic prawdziwego rocka i tuż po tych słowach wydają singiel, który i tak jest alternatywny i rzeczywiście pokazuje, że ten gatunek muzyczny trzyma się dobrze, ale to wszystko jest w cieniu GATS.

Postawmy sprawę jasno. Obrona rocka jest hipokryzją ze strony chłopaków. Nie po tym, kiedy zespół znany z chwytliwych nu-metalowych riffów robi ATS czy Recharged a potem przypominają sobie, że coś takiego jak prawdziwy rock istnieje. :>

Krasz napisał(a):Czemu to wszystko piszę? Głównie po to, aby uświadomic niektórym osobom, które już zdążyły napisac (np. na głównej), że THP to będzie lipa, bo tylko GATS jest dobre.

Wydaje mi się, że niepotrzebnie przejmujesz się ludźmi, którzy z taką pewnością przepowiadają los płyty słysząc AŻ dwa kawałki. :> Przecież to głupota z ich strony, kompletne olanie wszystkiego.

Krasz napisał(a): że częśc osób wybije sobie z głowy fakt, że na płycie powinno byc 12x GATS i nie będzie wszystkiego porównywało do tego singla ;)

Niektórzy lubią sami się okłamywać jednym słowem. :>
Awatar użytkownika
RadeK
Ulubiony Użytkownik Roku 2014, 2015, Użytkownik Roku 2015

Imię: Radek
Tytuł: nie.

Dołączenie: 20 Wrz 2009 18:49
Miejscowość: Giżycko

Postprzez Krasz w 06 Maj 2014 20:16

RadeK napisał(a):
Krasz napisał(a):Wiele osób na różnych stronach porównuje UIG to Burn It Down. Tylko ja się pytam: na jakiej podstawie?

Na podstawie własnych gustów? Ja sam widzę podobieństwa do BID. Nie tyle muzyczne, co po prostu utwór jest chwytliwy, wpada do głowy. Ale gdyby tutaj "ukryć" gitary to utwór brzmiałby bardzo podobnie jak BID. #taka_prawda
Nie mówiąc już o tym, że wokal Benningtona jest tutaj dość łagodny. Stąd może też brać się ta cukierkowość. A w GATS jest przysłowiowy "brud". Nie wiem, każdy muzę odbiera inaczej.

Równie dobrze mogę napisac, że BID przypomina mi What I've Done, bo "po dodaniu gitar będzie to brzmiec podobnie". Z tą różnicą, że wyraźnie napisałem: Ktoś może jakimś cudem kojarzyc ze sobą oba kawałki, ale nie robi tego na pewno analizując krok po kroku walory muzyczne obu piosenek. Każdemu Terrorizer może kojarzyc się z Miley Cyrus, ale niech ludzie nie wysuwają odważnych wniosków, że to utwory siebie warte i pod względem budowy są podobne - nie jest to moja opinia, ale obiektywne zdanie osoby, która z muzyką ma trochę wspólnego. A jeśli chodzi o wokal. Jest on także stosunkowo łagodny w GATS, ale tam mamy mocniejszy podkład. Każdy muzykę odbiera inaczej - jasne, ale według mnie cukierkowośc bierze się z porównywania utworów do siebie :) Z "obroną rocka" mogę się zgodzic - te słowa brzmią dośc zabawnie ;)
Do you feel cold and lost in desperation?
You build up hope but failure's all you've known
Remember all the sadness and frustration
And let it go
Let it go
Awatar użytkownika
Krasz

Dołączenie: 26 Maj 2012 13:23
Miejscowość: Warszawa

Until it's Gone

Postprzez gompka^ w 06 Maj 2014 21:27

Cóż za dyskusja, aż nie mógłbym się nie włączyć. Będzie długo i nudno, uwaga.

Generalnie odsłuchałem utwór kolejne kilkanaście razy. Mniej więcej. Do tego specjalnie zestawiałem go z Guilty All The Same, z What I've Done, Numb i Burn It Down. Nie da się ukryć że utwór jest łagodny, że jest skierowany do radia, co widać po samej budowie i długości kawałka, chociaż 3,5 minuty to i tak całkiem dużo. Niemniej jednak mi się podoba - a jestem osobą, która raczej siedzi w "ambitniejszej i bardziej awangardowej" muzyce na co dzień. Wszelkie porównania do Living Things są całkowicie nietrafione. Dla mnie osobiście jest to prędzej wypadkowa A Thousand Suns i Minutes To Midnight, z tej pierwszej bierze całą elektroniczną otoczkę, z tej drugiej rockową otoczkę. Niemniej sądzę ze utwór jest bardziej rockowy niż poprzednie dwa albumy zespołu, gdzie np. nawet w "ostrym i punkowym" Victimized gitary są zastąpione przez agresywne synthy.

Niestety, w sumie się zawiodłem na LP. Po zapowiedziach chłopaków, tych przesiąkniętych hipokryzją bzdetach na temat nowej drogi i powrotu do rocka, nie spodziewałem się drugiej HT. Spodziewałem się raczej podążenia za inspiracjami, które wymieniają, zwłaszcza że Guilty All The Same właśnie tę drogę wskazywał. Wyszło jak wyszło - kawałek, chociaż w sumie niepodobny do niczego co nagrali wcześniej (riffy gitarowe grające melodie wyjęte jak z folk metalowych smyczków, potężna elektronika i perkusja, budujące magię i klimat utworu w nieziemski sposób), dalej wg. mnie brzmi jak Linkin Park. Co w sumie nie jest dziwne, skoro ten zespół wydał pięć płyt, przebiegających muzycznie od klasycznego nu metalu zżynającego z KoRna i SOAD, przez bardziej "herbatnikowe" nuty, u2 mieszane z popeliną, mały romans z progrockiem, indie popową elektronikę po elektroniczny pop... Dalej ten kawałek brzmi jak oni. Z GATS tak nie było, pewnie dlatego tak wielu osobom ten bardziej odpowiada.

Niemniej utwór lubię. Nie jest to jednak to, czego się spodziewałem po nowej płycie. Chyba czas przyznać się przed sobą, że wyjątkowo zawyżyłem chłopakom wymagania. Sorry boyz, już nie mam oczekiwań, róbcie co chcecie.
Image
Awatar użytkownika
gompka^

Imię: Krystian
Tytuł: hipster hardkor

Dołączenie: 22 Maj 2009 16:47
Miejscowość: Toruń

Postprzez LeMooree w 06 Maj 2014 21:49

Krasz napisał(a):Każdy muzykę odbiera inaczej - jasne, ale według mnie cukierkowość bierze się z porównywania utworów do siebie :)

Według mnie cukierkowe utwory to takie które są upiększane różnymi, zazwyczaj mniej ważnymi elementami. W UIG cukierkowatości dodaje np. melodia na syntezatorach / dzwony / ooohhhh-whhooo. W Guilty All The Same nie ma tych drobnych ulepszeń (Oprócz pianina które łagodzi zwrotkę) co sprawia że jest surowe. Cukierkowym przykładem z LT jest chociażby In My Remains które też ma w sobie pełno tych drobnych elementów. Moim zdaniem cukierkowy =/= popowy, i cukierkowość nie jest czymś złym, ale każdy może to inaczej zinterpretować.
Image
Awatar użytkownika
LeMooree

Until it's Gone

Postprzez Tirea w 06 Maj 2014 21:52

To, co wg Ciebie dodaje UIG cukierkowatosci, IMO dodaje mu klimatu. W szczególności te "ooo", które mi się niesamowicie podoba xD a przecież praktycznie zawsze tego nie lubiłam, np w ALTNC. :D
Awatar użytkownika
Tirea

Until it's Gone

Postprzez Igor w 06 Maj 2014 22:07

Adam jest właśnie na chacie LPU i napisał, że UIG jest taką odskocznią od reszty materiału, która ponoć jest "głośniejsza", więc nie spisujcie całego materiału na straty.
Image
Awatar użytkownika
Igor

Dołączenie: 29 Lut 2012 19:17
Miejscowość: Ryki

Postprzez Tirea w 06 Maj 2014 22:13

Igor napisał(a):Adam jest właśnie na chacie LPU i napisał, że UIG jest taką odskocznią od reszty materiału, która ponoć jest "głośniejsza", więc nie spisujcie całego materiału na straty.

No, czyli będzie tak, jak myślałam. Trochę szkoda, ze tylko UIG będzie tą "odskocznią" :<
Awatar użytkownika
Tirea

Until it's Gone

Postprzez Henriques w 06 Maj 2014 22:29

Dziwi mnie fakt, że toczy się dyskusją na temat 'komercyjności' tego utworu, bo po pierwsze primo, Linkin Park to najbardziej komercyjny zespół z tych współcześnie grających, a po drugie primo to ich najmniej radiowy singiel w hisotrii (no, GATS też).
PS A piosenka ma się podobać, to czy jest grana pod radio, czy pod 4 hipsterów, którzy będą słuchali tego w zamkniętym pokoju jest sprawą drugorzędną.
Awatar użytkownika
Henriques

Dołączenie: 06 Wrz 2010 20:34

Until it's Gone

Postprzez Pavlina w 06 Maj 2014 22:43

Henriques napisał(a):po pierwsze primo

Właśnie rzekłeś: "po pierwsze pierwsze"

Henriques napisał(a): po drugie prim

A teraz: "po drugie pierwsze"

LUDZIE! Nie piszcie tak, bo to jest równie wkurzające co "wziąść", "włanczać", "te okno" i spacje przed znakami interpunkcyjnymi! Amen.
Przecież on tak napisał z premedytacją ;p
Awatar użytkownika
Pavlina
Ulubiona Użytkowniczka Roku 2013

Tytuł: Zireael

Dołączenie: 21 Sie 2008 13:51
Miejscowość: South of Heaven

Postprzez Henriques w 07 Maj 2014 00:00

Myslalem, ze każdy zrozumie pierwsze primo i drugie primo, bo to straaaasznie popularny tekst(nawet nie wiem/nie pamietam gdzie to słyszałem) ale jestem zaskoczony!
Awatar użytkownika
Henriques

Dołączenie: 06 Wrz 2010 20:34

Postprzez SwirKH w 07 Maj 2014 09:57

Proponuję wziąć powyżej cytowane słowa Adama do serca, a jeśli ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości to niech wróci do dziennikarskich opisów sześciu piosenek z albumu.
UIG ma być zdecydowanie najłagodniejszym utworem na tym albumie, a mimo to jest ciężkie. (Szczególnie jak na radio - bo ta piosenka ma promować album poprzez podbicie stacji radiowych).

Z tego co do tej pory można było przeczytać, reszta albumu ma być w typie GATS, tylko że normalnie zmiksowana i na kilku utworach będzie rapował Mike.

I nie ma sensu porównywać GATS do UIG. Póki co wychodzi na to, że te piosenki to dwa skrajne punkty tego albumu...
05.06.2014 - Wrocław
25.08.2015 - Rybnik
Image
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. - S. Beckett
Awatar użytkownika
SwirKH

Tytuł: PRS Grey Soldier

Dołączenie: 11 Cze 2012 07:44

Postprzez _Ev_ w 07 Maj 2014 10:46

Igor napisał(a):Adam jest właśnie na chacie LPU i napisał, że UIG jest taką odskocznią od reszty materiału, która ponoć jest "głośniejsza", więc nie spisujcie całego materiału na straty.

too late :D ja po GATS poczułam, że płyta mi leżeć nie będzie, i tak jest też w przypadku UIB. Oba kawałki, mimo całkiem różnego brzmienia, mi nie leżą. do płyty wolę podejśc sceptycznie i się pozytywnie zaskoczyć, niż się zawieść. jak na razie, jest bez rewelacji, więc... na razie nie zaskoczyło. :P
ImageImage
Awatar użytkownika
_Ev_

Imię: Ev
Tytuł: Nevergreen

Dołączenie: 18 Lip 2010 23:13
Miejscowość: Dziki Wschód

Postprzez Youstycha w 07 Maj 2014 10:59

milly napisał(a):Póki co wychodzi na to, że te piosenki to dwa skrajne punkty tego albumu...

Może chłopakom o to właśnie chodziło? Wypuścić 2 skrajne kawałki, żeby się ludzie zastanawiali, dyskutowali, a zainteresowanie albumem rosło? Nie można całego albumu oceniać po 2 piosenkach. Można się spodziewać tego czy innego, ale ostateczne podsumowanie zostawmy na później ;)
Btw. nie zdziwię się, jeśli ludzie, którzy teraz są na nie, zmienią szybko zdanie po przesłuchaniu całego THP. W końcu chłopaki lubią zaskakiwać :D
Awatar użytkownika
Youstycha

Imię: Justyna

Dołączenie: 07 Lut 2014 17:52
Miejscowość: Kraków

Until it's Gone

Postprzez Tirea w 07 Maj 2014 13:33

GATS pod względem brzmienia miało być "tak po środku", a UIG to właśnie ta mniej energiczna część. Teraz tylko czekać na album, by dowiedzieć się, jaka będzie ta część mocniejsza :D na to, by jakiś utwór przebił Qwerty pod względem ciężkości nie liczę, ale może coś w okolicach? :)
Awatar użytkownika
Tirea

Postprzez macigade w 07 Maj 2014 14:34

Pavlina napisał(a):
Nook napisał(a):Poza tym nie wiem do kogo kierujesz swoje słowa, bo koneserzy dobrych dźwięków raczej trzymają się z dala od LP, a przeciętnym fanom LP od rzeczy ambitnych zazwyczaj robi się niedobrze

Ja się uważam za konesera dobrych dźwięków i nie uciekam od LP :P Przecież są ludzie, którzy uwielbiają katować ambitne dzieła, a potem lubią zejść kilka pięter niżej, żeby się uraczyć tzw. komercyjną muzyką :P Tylko tak jak pisałam wyżej. Określenie "radiowy" traci dzisiaj swój pierwotny sens.

gompka^ napisał(a):Btw. Solówki gitarowe to najgorsza rzecz, jaką czynią muzycy rockowi, cieszę się że te w LP są tylko takie proste i nie wybijające się ponad resztę instrumentów.

Wcale, że nie! :P Nie wyobrażam sobie niektórych gatunków bez solówek ;P

Ja też uważam się za konesera dobrych brzmień, a dodatkowo w pewnym stopniu audiofila. Jak dla mnie piosenka bardzo fajna, ale pewnie jak większość oczekiwałem jakiejś rewolucji w tym brzmieniu. Fajna piosenka zrobiona z radiowym pomysłem. Dosyć przewidywalna. Pewną rewolucją są rytmy w WTCFM, Blackout, Catalyst, w większości te oryginalne dźwięki LT, a tu tego nie ma. Faktycznie po raz pierwszy można wyczuć delikatną nutkę gothicu, ale mimo wszystko jest to po prostu kolejna fajna piosenka od LP i nic więcej, ale też wcale nie mniej. Mi brakuje elementu zaskoczenia i tego czegoś co tak by przekonywało do posłuchania "na lepszym sprzęcie" jak to jest szcególnie przy ATS.

EDIT: Może to była siła sugestii, ale ja ewidentnie słyszę trochę tego gotyckiego brzmienia. "Gotycki hymn" oczywiście przesadzone, ale mimo wszystko jest delikatna gotycka sugestia
Awatar użytkownika
macigade

Dołączenie: 15 Cze 2012 19:33

Until it's Gone

Postprzez zayl w 08 Maj 2014 16:11

GATS lepsze ale rozumiem:
1. potrzebę promowania zespołu w radiu
2. potrzebę trafienia do fanów ery post-MTM.
zayl

Dołączenie: 14 Cze 2012 14:52

Until it's Gone

Postprzez LeMooree w 09 Maj 2014 15:59

Image
Awatar użytkownika
LeMooree

Until it's Gone

Postprzez RadeK w 09 Maj 2014 16:02

Jest tam jakaś informacja, czym będzie ten drugi utwór? Ja niestety szwabskiego nie ogarniam i ciężko mi tam coś zrozumieć. :P
Awatar użytkownika
RadeK
Ulubiony Użytkownik Roku 2014, 2015, Użytkownik Roku 2015

Imię: Radek
Tytuł: nie.

Dołączenie: 20 Wrz 2009 18:49
Miejscowość: Giżycko

PoprzedniaNastępna

Powróć do Utwory

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości