Linkin Park wyda album koncertowy

18 listopada 2017 - 15:25 przez Spike

W momencie gdy zmarł Chester Bennington, fani zastanawiali się co dalej z zespołem. Trzy tygodnie temu zespół zorganizował koncert ku czci pamięci zmarłego frontmana, a teraz zapowiedział wydanie koncertowego albumu. 

15 grudnia 2017 roku formacja Linkin Park wyda nowy album koncertowy zatytułowany „One More Light: Live„. Album w wersji CD zawierać będzie szesnaście pozycji, wśród których obok prawie całego ostatniego albumu zagranego na żywo, usłyszymy takie hity jak Numb, In The End czy Crawling w wersji akustycznej. Koncertówkę zamówić można pod tym adresem.

W oświadczeniu na swojej stronie,  Linkin Park napisali:

Ten album koncertowy dedykujemy naszemu bratu, Chesterowi, który włożył całe swoje serce oraz duszę w „One More Light”.
Po zakończeniu nagrywania albumu żartowaliśmy z Chesterem, że – od kiedy wykonał tyle wspaniałej roboty w studiu – zawiesił sobie bardzo wysoko poprzeczkę i będzie musiał wytwarzać tą alchemię również na scenie. Nie byliśmy zaskoczeni, że przyjął to wyzwanie z zadowoleniem.
Koncerty, które graliśmy wczesnym latem 2017, były niezwykłe. Chester podzielił się z nami opinią i uważał, że to najlepsza trasa, jaką kiedykolwiek odbyliśmy. Koleżeństwo oraz radość, którą doświadczyliśmy na scenie, odzwierciedlały głębokie połączenie wewnątrz, a także z naszymi fanami i muzyką.  
Każdego wieczoru przed wyjściem na scenę, skupialiśmy się, dzieliliśmy się uwagami, które pojawiły się w naszych głowach. Chester zawsze starał się, aby nazwa miasta, w którym graliśmy, była podkreślona. To był nasz rytuał. Najlepszy moment, aby wyrazić naszą wdzięczność, że mogliśmy żyć naszym snem. 
Chester nigdy nie zapomniał, aby wyrażać swoją wdzięczność naszej załodze – mężczyznom oraz kobietom, którzy podróżowali z nami po świecie, czyniąc nasze marzenia czymś rzeczywistym każdej nocy, bez nich te koncerty nie byłyby możliwe. 
Chester był wyjątkowo pełny pasji, niezwykle szczodry, wrażliwy, optymistyczny, zabawny i uprzejmy, dzięki swojemu głosowi zamieniał ból w oczyszczenie, autentyczność w sztukę, a pasja przekształcała się w więź. Jego poświęcenie powodowało, że piosenki dostawały życia, to był triumf. 
Wszystkim Wam, którzy uczestniczyli w tej trasie, bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że ten album koncertowy da wgląd tym, którzy nie byli, w to jak magiczne były to występy dla naszej szóstki. 

Pełna tracklista oraz zapowiedź wideo poniżej:

1. TALKING TO MYSELF
2. BURN IT DOWN
3. BATTLE SYMPHONY
4. NEW DIVIDE
5. INVISIBLE
6. NOBODY CAN SAVE ME
7. ONE MORE LIGHT
8. CRAWLING
9. LEAVE OUT ALL THE REST
10. GOOD GOODBYE (FEAT. STORMZY)
11. WHAT I’VE DONE
12. IN THE END
13. SHARP EDGES
14. NUMB
15. HEAVY
16. BLEED IT OUT

  1. Butcher pisze:

    RIP and support LP